Společná údržba hodin a provoz základních znalostí

- Aug 11, 2017-

 1. I když jsou vaše hodinky normální, výrobce hodinky také navrhne, že mechanické hodinky musí být pravidelně zasílány k údržbě. Proč je to?

  --- Jako auto, mechanické hodinky potřebují pravidelné maziva, aby byly hladké. Po uplynutí doby bude účinek mazacího oleje ještě horší a bude se zvyšovat tření mezi pohybovými částmi, což vede k oděru a zobrazování špatného času.

 2. Jak dlouho trvá údržba mechanických hodin?

  --- Přibližně tři až pět let.

 3. Co se stane, když jsou hodinky odeslány k ochraně?

  --- Hodinky se otevírají, pak očistí popruh a pouzdro ultrazvukem a vyleští. Díly pohybu budou chemicky vyčištěny a zkontrolovány a opotřebená část bude vyměněna. Poté, co bude pohyb znovu sestaven, olej a rychlost. Nakonec, pokud hodinek mají vodotěsnou funkci, bude testována funkce vodotěsnosti.

 4. Je křemenné hodinky také nutné pravidelně provádět údržbu?

  --- Zatím ne, Pohyb křemenného hodinky je jen stěží nutné udržovat jako mechanický pohyb, protože jsou mnohem méně pohyblivé části - pouze ozubená kola pohánějí ukazatel

 5. Můžete nosit mechanické hodinky při cvičení?

  - Obecně platí, že většina mechanických hodin je vybavena nárazovým zařízením, které slouží k ochraně otočného čepu kola - sledovat nejzranitelnější část pohybu, takže při jízdě není žádný problém nosit.