Proč se Sapphire používá na luxusních hodinkách

- Aug 18, 2017-

Pro hodinky je hodinové sklo velmi důležitou složkou, používá se hlavně k izolaci vodní páry a prachu, aby byla chráněna ruka, vytáčení a pohyb. Ale víte, když byly hodinky původně vynalezeny, nebylo tam žádné zrcadlo, ale pokryté kovovým krytem (jako je Norimberk). Později hodináři pomalu používali jako zrcadlo křemičité sklo a ve stejném období je křišťálově čistý zrcadlo. Až do sedmdesátých let se na hodinkách začalo týkat také safírové hodinky.

Díky opotřebení odolnému proti poškrábání je zafír používán luxusními hodinkami. Materiál zafírového skla však není tak drahý, není vyroben ze safíru, nýbrž ze syntetického safíru.

Za prvé, co je safír?

Hlavní chemické složení safíru je oxid hliníku, vysoká tvrdost, tvrdost až do Mohsu 9, druhá pouze diamanty, tvrdost je téměř trojnásobná minerálnímu sklu, 20krát zrcadlové akrylátové zrcadlo. Sapphire odolnost proti nárazům, těsnění a tvrdost než jiné materiály, vysoké náklady na zpracování, takže se používá ve většině luxusních hodinky

Kromě toho, proč je safírové sklo ne modré barvy?

hlavní složka safíru je oxid hlinitý, samotný hliník je průhledný materiál, byl modrý, protože obsahuje oxid železa a oxid titanu, jak obvykle vidíme stejně jako modré drahokamové drahokamy. Pokud přidáte oxid chrómu, bude zobrazen červený, známý jako rubín. Zafírové zrcadlo použité v hodinkách je originální syntetický klenot vyrobený při vysoké teplotě, takže neobsahuje jiné hodnoty, je to pětibarvový průhledný stav.

Každá otázka, vítáme vás, abychom nás kontaktovali přímo.


Shenzhen Koda Horologe Co, .Ltd.

Telefon: 86-13798347697

Fax: 86-755-82590132

Kontaktní osoba: Leila Zhang